Rock Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rock Cafe

Rock Cafe'ye hoş geldin.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Flyleaf Nedir?

YazarMesaj
green_day
Admin
green_day

Flyleaf Nedir? Empty
MesajKonu: Flyleaf Nedir?   Flyleaf Nedir? Icon_minitimeCuma Haz. 27, 2008 2:59 pm

Flyleaf Teksas Belton’dan bir alternatif metal grubudur. Grup önceleri birçok değişik isimle sahne aldı (Listen, Sporos, The Grove, ve Passerby gibi). Passerby ismiyle grup Teksas’da oldukça büyük ses getirdi ama bazı yasalar doğrultusunda grup ismi Flyleaf olarak son halini aldı.

Ailesiyle yaşadığı sorunlardan şarkı sözü yazarak kurtulmaya çalışan Lacey Mosley, albümdeki tüm şarkıların yazarı ve bestecisi. Yaptıkları şarkılar ve yazdıkları sözleri "güzel,kırıcı ve agresif" olarak tanımlıyor.

"Flyleaf" adını taşıyan ilk albümlerini 2005'te yayınlayıp büyük ilgi gören grup, "Fully Alive", "Breathe Today" ve "I'm so Sick" şarkılarına klip çekti.

Grubun diğer Elemanları

Jared Hartmann- solo gitar
Pat Seals- bas gitar
Sameer Bhattacharya- ritim gitar
James Culpepper- davul

Devamı..

Grubun vokalisti Lacey Mosley, Teksas eyaletinde 6 çocuklu fakir bir ailede dünyaya geldi. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Lacey o günleri, "Uyuşturucuyu ilk kez denediğimde 10 yaşındaydım. Bunun yanlış olduğuna dair düşüncelerim vardı, yani bir şekilde yanlış bir iş yaptığımı biliyordum. Bu yüzden de uyuşturucu kullandığımı okuldaki arkadaşlarıma söylemedim. 13 yaşıma geldiğimdeyse, benim gibi uyuşturucu kullanan insanlarla tanıştım ve olan oldu. Gittikçe dibe batmıştım. Kim olduğumu anlamaya çalışıyordum. Bana ailemi veya evde yaşananları unutturan ne varsa benim için muhteşemdi" sözleriyle anlatıyor.

14 yaşında bir bas gitar edinen Lacey, Green Day ve Nirvana şarkıları çalmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde annesiyle arasında yaşanan kavganın boyutu öyle bir hal almıştı ki, Lacey evi terkedip Mississippi'ye gitmek ve orada büyük annesiyle yaşamak zorunda kaldı. Gulfport lisesine devam ederken müzikle uğraşmayı kesmeyen Lacey, okuldaki bir grubun bas gitarist aradığını duydu ve denemelerden sonra gruba girmeyi başardı. Bu grupta bas çalmakla yetinmedi ve bir süre sonra şarkı söylemeye, gitar çalmaya ve şarkı yazmaya başladı. Lacey'nin söyleyecek çok fazla şeyi vardı ve ortaya çıkan şey çoğu zaman sonu ölüm ve ateizme varan derin ve karanlık imalar taşıyordu. Bu durum, grup üyeleri arasında gerginliğe yol açtı, çünkü kimse bu işi Lacey kadar ciddiye almıyordu. Annesinin evindeki fakirlik dolu yaşamının ardından büyük annesinin zenginlik ve ihtişamı barındıran evine adım atmış, bu sayede iki ucu da ruhuna sindirmişti. Biraz parası olsun isterken kendisini zenginlik içinde bulunca "bu muymuş?, bu kadar mı yani?" diye düşündü. "Hayatın bana verebilecekleri bu kadar mı yani? Eğer öyleyse bu durumdan memnun değilim", diye düşündü. 16 yaşında kendisini her şeyin sonuna gelmiş hissediyor, intihar etmek istiyordu. Bir gün geçirdiği sinir krizinin ardından saçını kesti. Buna sinirlenip deliye dönen büyük annesi onu zorla kiliseye götürmeye başladı. Başta oraya büyük annesini susturmak için giden Lacey, papaz yardımcısıyla arasında geçen bir konuşmadan sonra ruhuna bir kamçı yedi. Lacey, o günden sonra yaşamına inançlı bir insan olarak devam etti.

Kısa süren bir evliliğin ardından Teksas'a geri dönen Lacey, orada davulcu James Culpepper ile tanıştı. James, Lacey'nin şarkılarından etkilendi ve parçalara uygun ritmler üzerinde çalışmaya başladı. İşte konumuz olan Teksaslı alternatif metal grubu Flyleaf, 2000 senesinde Lacey Mosley ve James Culpepper tarafından kuruldu. Birlikte müzik yapmaktan o kadar zevk alıyorlardı ki, Lacey için müzik yapmak hayatının en büyük amacı olmuştu. Jared Hartmann, Sameer Bhattacharya ve Pat Seals'in de katılımıyla son halini alan topluluk, "Passerby" ismiyle müzik piyasasına giriş yaptı. Runt Entertainment çatısı altında 3 ep yayımlayıp 100'den fazla konser veren Passerby üyeleri, RCA'nın daveti üzerine gittikleri New York'ta sergiledikleri performansa gizlice çağrılan Octone Records'dan albüm teklifi aldılar. 2004 yılında Seattle' gidip Rick Parasher'la birlikte bir ep kaydeden müzisyenler; Breaking Benjamin, Staind ve 3 Doors Down ile birlikte turlayarak kendi isimlerini taşıyan bu ep'yi izleyicilere tanıttılar. Turne sonrası piyasaya sürülen ep'yi grubun ilk resmi single'ı "Breathe Today" ve ona çekilen video klip izledi.

2005 senesinde Howard Benson'la ilk stüdyo albümlerini kaydeden grup, bu albümü "Flyleaf" ismiyle piyasaya sürdü. Bu albümden çıkan ilk single'lar "I'm so Sick", "Fully Alive" ve "All Around Me" parçalarına seçildi. 2006'da plak şirketini değiştiren grup, Family Values Tour'un ana sahnesinde performans sergiledi. 2006'da Disturbed, Stone Sour ve Nonpoint gruplarıyla Music As A Weapond III Tour'da yer alan Flyleaf, sadece bu turnede satışta sunulmak üzere "Music As A Weapon" adında özel bir ep hazırladı. "Much Like Falling", "Justice And Mercy" ve "Christmas Song" gibi daha önceden yayımlanmamış şarkıların yanında "Fully Alive"ın akustik versiyonunu da içeren bu ep'nin gelirlerinin bir kısmı dini bir kuruluş olan "World Vision"a bağışlandı.

2007'de Three Days Grace ile birlikte Avustralya turnesine çıkan grup; Stone Sour ve Forever Never ile birlikte Avrupa'da konserler verdi. Artık hit haline gelmiş olan "I'm So Sick" parçasına aynı sene vizyona giren Live Free or Die Hard filminde yer verildi. "I'm So Sick" parçası ise Resident Evil:Extinction'da yer aldı. 2007'de ilk albümlerinin yeni versiyonunu ve "Much Like Falling" isimli ep'yi internetten satışa çıkaran topluluk, ep'de Supernatural'ın akustik versiyonuyla "Tina" ve "Justice and Mercy" parçalarına yer verdi.

2008'de Bitch We Have a Problem turnesinde Korn'a eşlik edecek olan Flyleaf, yeni albüm üzerinde çalışıyor.
https://ty4thy45ye4.yetkin-forum.com

Flyleaf Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evanescence Nedir?
» My Chemical Romance Nedir?